NASIENNICTWO

NASIENNICTWO

Firma AGRALEX oferuje Państwu szeroką gamę maszyn do czyszczenia, zaprawiania, suszenia, sortowania, ważenia, pakowania nasion i zbóż. Linie do czyszczenia i zaprawiania nasion, które projektujemy, wytwarzamy i montujemy są również w pełni zautomatyzowane, wyposażone w system komputerowego sterowania, internetowy modem do zdalnego sterowania linii oraz serwisowania jej na odległość

Surowiec trafiający z pola, przeznaczony do dalszej obróbki jako materiał siewny musi być odpowiednio wyselekcjonowany tak, żeby mógł zachować wymagane przez prawo i klienta parametry tj. zachowanie czystości odmian i gatunków oraz duża siła kiełkowania.

Dosyć łatwo jest oddzielić ziarniaki różniące się wymiarami geometrycznymi i gęstością (masą właściwą).  Znacznie trudniej oddzielić jest ziarno tego samego gatunku, ale innych odmian. Bardzo często jest to niemożliwe. Dlatego ważne jest, by urządzenia w ciągach technologicznych można było szybko i dokładnie oczyścić z resztek.

Przemieszczanie się ziarniaków w urządzeniach transportowych i wewnątrz maszyn czyszczących i sortujących musi się odbywać bardzo delikatnie, tak by zarodniki nie ulegały zniszczeniu, a nasiona zachowały swą odpowiednią jakość.

W celu pozyskania najwyższej jakości materiału siewnego, którego czystość sięga 99,9%, najważniejszym elementem jest ciąg maszyn czyszczących, tj.: czyszczalnia dokładnego czyszczenia, bateria tryjerów, stół grawitacyjny oraz opcjonalnie bukownik, kolor sorter itp. Jednak aby linia nasienna osiągnęła swoją wydajność i jakość czyszczenia, niezmiernie istotny jest dobór odpowiednich urządzeń oraz ich wyposażenia w pozostałych ciągach technologicznych.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.