Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy AGRALEX GROUP przeznaczony jest do poziomego lub pochyłego transportu produktów sypkich, takich jak zboża, granulaty, nawozy lub mączki (proszki). Przenośnik ślimakowy ma budowę modułową, ze skręcaną śrubami, odporną na pył pochyloną górną pokrywą, umożliwiającą łatwy dostęp do konserwacji i obsługi urządzenia. Przenośnik ślimakowy jest dostępny w długościach do 30 m. Składa się z 2 m. sekcji pośrednich i ślimaka podpieranego co 2 m przez łożyska pośrednie, wykonane z plastiku (Arnite) lub innych rozwiązań, takich jak łożyska z brązu, drewna bukowego lub łożyska rolkowe. Przenośniki ślimakowe są standardowo ocynkowane. Opcjonalnie mogą być wykonane w wersji malowanej lub ze stali nierdzewnej. Wydajność dla pszenicy: 50% wypełnienia przy 150 rpm.

Zaprawiarka ROTALEX RA50 jest przeznaczona do zaprawiania ziarna siewnego różnych roślin uprawowych zapra­wami nasiennymi proszkowymi, zawiesinowymi i płynnymi, przy czym można  stosować kilka rodzajów zapraw nasiennych, w tym biologicznych, dzięki zastosowaniu kilku (opcjonalnie) niezależnych układów dozu­jących ciecz roboczą. Ponadto wyposażona jest w dozownik proszków (opcja), wykorzystywany do precyzyjnej aplikacji talków lub innych proszków niezbędnych do inkrustacji nasion. Zaletami ROTALEX RA50 jest przede wszystkim:

- wysoka wydajność zaprawiania;

- wysoki stopień pokrycia nasion;

- wysoka równomierność nanoszenia zaprawy na nasiona;

- wysoka niezawodność;

- prosta, nieskomplikowana obsługa.

Wydajność: 8 do 10 t/h

Dzięki specjalne­mu oprogramowaniu użytkownik jest powiadamiany o ewentualnych usterkach, z dokładnym ich zlokalizo­waniem, jak również o nadchodzących terminach przeglądów. Dodatkowo, za pomocą zainstalowanego mo­demu internetowego jest możliwe zdalne sterowanie procesem zaprawiania, a także śledzenie on-line, za­równo przez użytkownika jak i przez producenta, pracy maszyny oraz błyskawiczna pomoc w usunięciu ewen­tualnej usterki.

Hanka 25W jest zaprawiarką nowej generacji niezwykle precyzyjna i w pełni automatyczna. Precyzję dawki zaprawy w stosunku do ilości nasion zapewnia system ważąco-dozujący wyposażony w wagę taśmową dozującą nasiona i pompy dozujące zaprawę. Opatentowany nowy system zraszania zapewnia równomierne pokrycie nasion zaprawą. 

Kontrola nad jakością zaprawiania jest sterowana systemem komputerowym. Jest bardzo nowoczesnym urządzeniem zaprojektowanym do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Wyposażana jest w urządzenie odpylające, które ma za zadania odpylić nasiona z kurzu przed cyklem zraszania oraz wytworzyć podciśnienie wewnątrz zaprawiarki, a tym samym zapobiec wydostawaniu się na zewnątrz kurzu i oparów zaprawy.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- System dozowania zaprawy: pompa dozująca,

- Moc silników: 1,37 kW,

- Wydajność: od 5 t/h do 25 t/h.

AGATA P212 jest idealnym rozwiązaniem do pracy w ruchu ciągłym. Wysoka i regulowana wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych. Urządzenie odpylające, w które jest wyposażona odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.
System zaprawiania oparty jest na pracy rozpylacza, który wirując z dużą prędkością rozpyla zaprawę tworząc mgiełkę, a ta z kolei zapewnia równomierne pokrycie zaprawą wszystkich nasion. Nowoczesna konstrukcja wpływa na wysoką jakość zaprawiania i niezawodność pracy.

Wydajność: 

od 2 do 6 t/h regulowana bezstopniowo

Przeznaczenie: 

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Osprzęt do zaprawiarki AGATA P212:

- osprzęt dolnego załadunku

- osprzęt do załadunku BB

- osprzęt dolnego załadunku i załadunku BB

- dodatkowy system dozowania

Zaprawiarka Hanka 10 przeznaczona jest do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach technologicznych, w skład których wchodzą urządzenia transportujące, ważące i pakujące. Dzięki wysokiej wydajności i jakości zaprawiania maszyna ta jest wykorzystywana w Centralach Nasiennych i w przemyśle nasienniczym. Wyposażona jest w system aspiracji, który odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- Moc silników: 2.84 kW,

- Wydajność: 3 do 10 t/h (regulowana bezstopniowo)

Mobilna linia do zaprawiania nasion AMELA zamontowana jest na przyczepce samochodowej, dzięki czemu może być transportowana do dowolnego gospodarstwa samochodem osobowym. Szybki montaż i demontaż oraz łatwa obsługa czyni AMELĘ maszyną uniwersalną. Zaprawione nasiona mogą być ładowane do małych worków lub za pomocą specjalnej przystawki do big-bagów jak również bezpośrednio na przyczepę. 

Regulowana wydajność od 2 do 6 t/h i prosta konstrukcja maszyny pozwala na obsługę różnej wielkości gospodarstw rolnych, a tak wysoka wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych.

Przeznaczenie:

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Dane techniczne:

- Pojemność mieszalnika zaprawy: 50 litrów,

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny

- Pojemność kosza zasypowego: 0,25 m3,

- Moc silników: 3,47 kW,

- Wydajność: 2 do 6 t/h

Dane techniczne

Otwierane dno.

Na życzenie możemy dostarczyć przenośniki ślimakowe z otwieranym dnem umożliwiającym łatwy dostęp podczas procesu czyszczenia. Przenośnik ślimakowy z otwieranym dnem jest wyposażony w zamki zatrzaskowe na narzędzia zgodnie z normami CE.

Otwierana pokrywa.

Na życzenie możemy dostarczyć przenośniki ślimakowe z otwieraną pokrywą umożliwiającą łatwy dostęp podczas procesu czyszczenia. Przenośnik ślimakowy z otwieraną pokrywą jest wyposażony w zamki zatrzaskowe na narzędzia zgodnie z normami CE.

Klapa bezpieczeństwa i drzwi inspekcyjne.

W standardzie, klapa bezpieczeństwa jest zamontowana na końcu wylotu przenośnika aby zabezpieczyć urządzenie na wypadek zablokowania. Mikroprzełącznik bezpieczeństwa izoluje napęd w przypadku otwarcia klapy podczas przeglądu lub w przypadku zablokowania.

Podpora pośrednia.

Podpory pośrednie w standardzie występują co 2 metry. Wykonane są z plastiku(Arnite) lecz w zależności od produktu mogą być z brązu, drewna bukowego lub uszczelnione łożyskami rolkowymi.

Wstecz