Przenośnik łańcuchowy

Przenośnik łańcuchowy

Przenośnik łańcuchowy

Są idealnym rozwiązaniem do transportu poziomego jak również pochyłego, ziarna zbóż, nasion, śruty, granulatów i innych produktów sypkich w przestrzeni zamkniętej. AGRALEX produkuje najwyższej jakości wytrzymałe przenośniki łańcuchowe, które są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom pracy takim jak przeładunki portowe, terminale zbożowe, mieszalnie pasz, magazyny zbożowe.

PRZENOŚNIKI ŁAŃCUCHOWE SĄ PRZYSTOSOWANE DO PRACY W STREFIE ATEX

Zaprawiarka ROTALEX RA50 jest przeznaczona do zaprawiania ziarna siewnego różnych roślin uprawowych zapra­wami nasiennymi proszkowymi, zawiesinowymi i płynnymi, przy czym można  stosować kilka rodzajów zapraw nasiennych, w tym biologicznych, dzięki zastosowaniu kilku (opcjonalnie) niezależnych układów dozu­jących ciecz roboczą. Ponadto wyposażona jest w  dozownik proszków (opcja), wykorzystywany do precyzyjnej aplikacji talków lub innych proszków niezbędnych do inkrustacji nasion. Zaletami ROTALEX RA50 jest przede wszystkim:

- wysoka wydajność zaprawiania;

- wysoki stopień pokrycia nasion;

- wysoka równomierność nanoszenia zaprawy na nasiona;

- wysoka niezawodność;

- prosta, nieskomplikowaną obsługę.

Wydajność: od 8 do 10 t/h

Dzięki specjalne­mu oprogramowaniu użytkownik jest powiadamiany o ewentualnych usterkach, z dokładnym ich zlokalizo­waniem, jak również o nadchodzących terminach przeglądów. Dodatkowo, za pomocą zainstalowanego mo­demu internetowego jest możliwe zdalne sterowanie procesem zaprawiania, a także śledzenie on-line, za­równo przez użytkownika jak i przez producenta, pracy maszyny oraz błyskawiczna pomoc w usunięciu ewen­tualnej usterki.

Hanka 25W jest zaprawiarką nowej generacji niezwykle precyzyjna i w pełni automatyczna. Precyzję dawki zaprawy w stosunku do ilości nasion zapewnia system ważąco-dozujący wyposażony w precyzyjną wagę taśmową dozująca nasiona i precyzyjne pompy dozujące zaprawę. Opatentowany nowy system zraszania zapewnia równomierne pokrycie nasion zaprawą. 

Kontrola nad jakością zaprawiania jest sterowana systemem komputerowym. Jest bardzo nowoczesnym urządzeniem zaprojektowanym do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Wyposażana jest w urządzenie odpylające, które ma za zadania odpylić nasiona z kurzu przed cyklem zraszania oraz wytworzyć podciśnienie wewnątrz zaprawiarki a tym samym zapobiec wydostawaniu się na zewnątrz kurzu i oparów zaprawy.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- System dozowania zaprawy: pompa dozująca,

- Moc silników: 1,37 kW,

- Wydajność: od 5 t/h do 25 t/h.

Zaprawiarka AL 50 P pracuje w trybie porcjowym. Wyposażona jest w rotacyjny rozpylacz, który równomiernie zrasza cieczą zaprawiającą ziarno znajdujące się w komorze zaprawiania. Dodatkowo wyposażona jest w urządzenie odpylające, które oczyszcza nasiona z lekkich nieczystości oraz kurzu przed cyklem zraszania. Gwarantuje to wysoką jakość zaprawiania i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Zasada działania: 

Nasiona znajdujące się w komorze zaprawiania są wprawione w bezwładny ruch , powodujący bardzo intensywne ich mieszanie. Wówczas, w komorze tej uwalnia się z nasion kurz, który jest wysysany za pomocą ssawki i transportowany wraz z powietrzem do urządzenia odpylającego. Zadaniem urządzenia odpylającego jest również odciągnięcie oparów z worka podczas workowania zaprawionych nasion. Ciecz zaprawiająca spływa samoczynnie ze zbiorniczka do rozpylacza rotacyjnego znajdującego się w pokrywie komory. W dolnej części komory mieszania znajduje się zasuwa służąca do opróżnienia komory z zaprawianych nasion, odbywa się to po odciągnięciu pręta zasuwy, którego rękojeść znajduje się tuż nad workownikiem.

Dane techniczne:

- Pojemność komory mieszania: 50 kg,

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny kierunkowy,

- Moc silników: 1,37 kW,

- Wydajność: do 1 t/h

AGATA P212 jest idealnym rozwiązaniem do pracy w ruchu ciągłym. Wysoka i regulowana wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych.Urządzenie odpylające, w które jest wyposażona odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.
System zaprawiania oparty jest na pracy rozpylacza, który wirując z dużą prędkością rozpyla zaprawę tworząc mgiełkę, a ta z kolei zapewnia równomierne pokrycie zaprawą wszystkich nasion. Nowoczesna konstrukcja wpływa na wysoką jakość zaprawiania i niezawodność pracy.

Wydajność:

- od 2 do 6 t/h regulowana bezstopniowo

Przeznaczenie: 

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Osprzęt do zaprawiarki AGATA P212:

- osprzęt dolnego załadunku

- osprzęt do załadunku BB

- osprzęt dolnego załadunku i załadunku BB

- dodatkowy system dozowania

Zaprawiarka Hanka 10 S jest przeznaczona do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach technologicznych, w których skład wchodzą urządzenia transportujące, ważące, pakujące. Dzięki wysokiej wydajność i jakości zaprawiania maszyna ta jest wykorzystywana w centralach nasiennych i w przemyśle nasienniczym. Wyposażana jest w system aspiracji, który odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- Moc silników: 2.84 kW,

- Wydajność: 3 do 10 t/h (regulowana bezstopniowo)

Mobilna linia do zaprawiania nasion Amela zamontowana jest na przyczepce samochodowej, dzięki czemu może być transportowana do dowolnego gospodarstwa samochodem osobowym. Szybki montaż i demontaż oraz łatwa obsługa czyni Amelę maszyną uniwersalną. Zaprawione nasiona mogą być ładowane do małych worków lub za pomocą specjalnej przystawki do big-begów jak również bezpośrednio na przyczepę. 

Regulowana wydajność od 2 do 6 t/h i prosta konstrukcja maszyny pozwala na obsługę różnej wielkości gospodarstw rolnych a tak wysoka wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych.

Przeznaczenie:

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Dane techniczne:

- Pojemność mieszalnika zaprawy: 50 litrów,

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny

- Pojemność kosza zasypowego: 0,25 m3,

- Moc silników: 3,47 kW,

- Wydajność: 2 do 6 t/h

Dane techniczne

Wydajność naszych urządzeń wynosi od 20 do 1000 t/h. Dostarczamy zarówno przenośniki łańcuchowe galwanizowane jak i malowane. Podłoga przenośnika łańcuchowego wyłożona jest 1 cm warstwą płyty polietylenowej, która zdecydowanie zwiększa żywotność urządzenia i wycisza jego pracę. Łańcuch przenośnika jest spawany i co dwa metry posiada łopatkę wykonaną z polietylenu. 

Przenośnik łańcuchowy może być również wyposażony w powrotne kubełki.Wersja trapezowa produkowanych przez nas redlerów umożliwia ich skuteczne samooczyszczanie. Modułowa budowa przenośników łańcuchowych umożliwia dostosowanie długości transportu do indywidualnych potrzeb klienta.Przenośniki są zaprojektowane zgodnie ze wszystkimi normami i regulacjami. Mogą być również dostarczane z dodatkowym wyposażeniem, które zapewnia zgodność z normą ATEX.Napęd przenośnika to motoreduktor o jakości przemysłowej, który może pracować w najtrudniejszych warunkach, przy stałych, maksymalnych obciążeniach.

Dodatkowe wyposażenie w przenośnikach łańcuchowych:

- Klapy wybuchowe

- Czujnik obrotu

- Czujnik przepełnienia

- Zasuwy

- Podwójna podłoga

- Sekcje koszowe

Wstecz