Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe

Są idealnym rozwiązaniem do transportu poziomego jak i pochyłego ziarna zbóż, nasion, śruty, granulatów i innych produktów sypkich w przestrzeni zamkniętej. AGRALEX produkuje najwyższej jakości wytrzymałe przenośniki łańcuchowe, które są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom pracy takim jak przeładunki portowe, terminale zbożowe, mieszalnie pasz, magazyny zbożowe.

Zaprawiarka ROTALEX RA50 jest przeznaczona do zaprawiania ziarna siewnego różnych roślin uprawowych zapra­wami nasiennymi proszkowymi, zawiesinowymi i płynnymi, przy czym można  stosować kilka rodzajów zapraw nasiennych, w tym biologicznych, dzięki zastosowaniu kilku (opcjonalnie) niezależnych układów dozu­jących ciecz roboczą. Ponadto wyposażona jest w dozownik proszków (opcja), wykorzystywany do precyzyjnej aplikacji talków lub innych proszków niezbędnych do inkrustacji nasion. Zaletami ROTALEX RA50 jest przede wszystkim:

- wysoka wydajność zaprawiania;

- wysoki stopień pokrycia nasion;

- wysoka równomierność nanoszenia zaprawy na nasiona;

- wysoka niezawodność;

- prosta, nieskomplikowana obsługa.

Wydajność: 8 do 10 t/h

Dzięki specjalne­mu oprogramowaniu użytkownik jest powiadamiany o ewentualnych usterkach, z dokładnym ich zlokalizo­waniem, jak również o nadchodzących terminach przeglądów. Dodatkowo, za pomocą zainstalowanego mo­demu internetowego jest możliwe zdalne sterowanie procesem zaprawiania, a także śledzenie on-line, za­równo przez użytkownika jak i przez producenta, pracy maszyny oraz błyskawiczna pomoc w usunięciu ewen­tualnej usterki.

Hanka 25W jest zaprawiarką nowej generacji niezwykle precyzyjna i w pełni automatyczna. Precyzję dawki zaprawy w stosunku do ilości nasion zapewnia system ważąco-dozujący wyposażony w wagę taśmową dozującą nasiona i pompy dozujące zaprawę. Opatentowany nowy system zraszania zapewnia równomierne pokrycie nasion zaprawą. 

Kontrola nad jakością zaprawiania jest sterowana systemem komputerowym. Jest bardzo nowoczesnym urządzeniem zaprojektowanym do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Wyposażana jest w urządzenie odpylające, które ma za zadania odpylić nasiona z kurzu przed cyklem zraszania oraz wytworzyć podciśnienie wewnątrz zaprawiarki, a tym samym zapobiec wydostawaniu się na zewnątrz kurzu i oparów zaprawy.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- System dozowania zaprawy: pompa dozująca,

- Moc silników: 1,37 kW,

- Wydajność: od 5 t/h do 25 t/h.

AGATA P212 jest idealnym rozwiązaniem do pracy w ruchu ciągłym. Wysoka i regulowana wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych. Urządzenie odpylające, w które jest wyposażona odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.
System zaprawiania oparty jest na pracy rozpylacza, który wirując z dużą prędkością rozpyla zaprawę tworząc mgiełkę, a ta z kolei zapewnia równomierne pokrycie zaprawą wszystkich nasion. Nowoczesna konstrukcja wpływa na wysoką jakość zaprawiania i niezawodność pracy.

Wydajność: 

od 2 do 6 t/h regulowana bezstopniowo

Przeznaczenie: 

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Osprzęt do zaprawiarki AGATA P212:

- osprzęt dolnego załadunku

- osprzęt do załadunku BB

- osprzęt dolnego załadunku i załadunku BB

- dodatkowy system dozowania

Zaprawiarka Hanka 10 przeznaczona jest do pracy w pełni zautomatyzowanych liniach technologicznych, w skład których wchodzą urządzenia transportujące, ważące i pakujące. Dzięki wysokiej wydajności i jakości zaprawiania maszyna ta jest wykorzystywana w Centralach Nasiennych i w przemyśle nasienniczym. Wyposażona jest w system aspiracji, który odsysa lekkie nieczystości oraz kurz przed cyklem zraszania.

Dane techniczne:

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny,

- Moc silników: 2.84 kW,

- Wydajność: 3 do 10 t/h (regulowana bezstopniowo)

Mobilna linia do zaprawiania nasion AMELA zamontowana jest na przyczepce samochodowej, dzięki czemu może być transportowana do dowolnego gospodarstwa samochodem osobowym. Szybki montaż i demontaż oraz łatwa obsługa czyni AMELĘ maszyną uniwersalną. Zaprawione nasiona mogą być ładowane do małych worków lub za pomocą specjalnej przystawki do big-bagów jak również bezpośrednio na przyczepę. 

Regulowana wydajność od 2 do 6 t/h i prosta konstrukcja maszyny pozwala na obsługę różnej wielkości gospodarstw rolnych, a tak wysoka wydajność maszyny pozwala na jej samodzielną pracę, jak również na pracę w liniach technologicznych.

Przeznaczenie:

Do zaprawiania nasion zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi. Zaprawiarka może pracować samodzielnie lub w liniach technologicznych, gwarantując wysoką jakość zaprawiania.

Dane techniczne:

- Pojemność mieszalnika zaprawy: 50 litrów,

- Rodzaj rozpylacza: rotacyjny

- Pojemność kosza zasypowego: 0,25 m3,

- Moc silników: 3,47 kW,

- Wydajność: 2 do 6 t/h

Dane techniczne

Wydajność naszych urządzeń wynosi od 20 do 1500 t/h. Dostarczamy przenośniki łańcuchowe galwanizowane, malowane, ze stali nierdzewnej oraz wykonane ze stali Magnelis lub Posmac. Podłoga przenośnika łańcuchowego wyłożona jest 1 cm warstwą płyty PE, która zapewnia niski poziom hałasu oraz wysoką odporność urządzenia na ścieranie. Łańcuch przenośnika jest spawany i co dwa metry posiada łopatkę zgarniającą wykonaną z PE. 

Przenośnik łańcuchowy może być również wyposażony w powrotne kubełki. Wersja trapezowa produkowanych przez nas redlerów umożliwia ich skuteczne samooczyszczanie. Modułowa budowa przenośników łańcuchowych umożliwia dostosowanie długości transportu do indywidualnych potrzeb klienta. Przenośniki są zaprojektowane zgodnie ze wszystkimi normami i regulacjami. Mogą być również dostarczane z dodatkowym wyposażeniem, które zapewnia zgodność z normą ATEX. Sekcja napędowa posiada prawo- lub lewostronnie zamontowany napęd i przekładnię. Napęd przenośnika to motoreduktor o jakości przemysłowej, który może pracować w najtrudniejszych warunkach, przy stałych, maksymalnych obciążeniach.

Dodatkowe wyposażenie w przenośnikach łańcuchowych:

- Klapy wybuchowe

- Czujnik obrotu

- Czujnik przepełnienia

- Zasuwy ze szczotką zgarniającą

- Podwójna podłoga

- Sekcje koszowe

- Przystosowanie do pracy w strefie ATEX

PRZENOŚNIK ŁAŃCUCHOWY CA 12H

Przenośnik ten jest nowym produktem spółki. Zaprojektowany jest tak, aby osiągnąć Service Factor (zdolność obciążeniową ) w stopniu 6. Ze względu na transportowany materiał , całe urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm, 4 mm i 6 mm. Podłogi i łopaty łańcucha wyłożone są specjalnym tworzywem sztucznym pozwalającym na transportowanie materiału o temperaturze do 100 C . Cały przenośnik łańcuchowy CA 12 H uszczelniony jest taśmą teflonową .By zwiększyć wytrzymałość sekcji napędowej i napinającej oraz zdolność przeniesienia obciążeń napędowych, w niektórych miejscach uzyskano sumę grubości ścian nawet do 38 mm. W celu uniknięcia wtargnięcia smaru do wnętrza urządzenia łożyska zostały odsunięte do korpusu sekcji, a wał uszczelniono specjalnymi uszczelniaczami ślizgowymi. Dodatkowo w sekcji napędowej zastosowano sprzęgło oponowe, zaś w sekcji napinającej system samoczyszczenia.

Wstecz